Trener Squasha Wrocław

squashSquash to coraz bardziej popularna gra w Polsce. Zawodnika ją uprawiającego można pomylić z osoba grającą w tenis. Bo z punktu widzenia wyposażenia to ta sama gra.

Squash to gra bardzo wymagająca fizycznie, jest zdecydowanie szybsza od tenisa tradycyjnego i wymaga większej uwagi. O wiele łatwiej w niej też o kontuzje. Głównie spowodowane uderzeniami piłki, która w małym pomieszczeniu uderzana między ścianami osiąga wielkie prędkości.

Gra polega na tym, że dwóch zawodników zamkniętych w prawie kwadratowym pomieszczeniu odbija piłkę od ściany. Zawodnicy uderzają w piłkę na zmianę. Piłka może uderzać we wszystkie ściany, jeśli tylko trafi się w pole oznaczone liniami. Squash Wrocław to obecnie najbardziej popularne miejsce do grania w squasha we Wrocławiu.


Squash Wrocław ma dwanaście sal do gry. Każda sala ma trzy ściany pełne i jedną, z założenie tylną wykonaną ze szkła. Squash Wrocław oferuje swoim klientom też wypożyczalnie sprzętu oraz zajęcia prowadzone z instruktorem. Dla każdego, kto zaczyna tą zabawę obowiązkowe jest kilka godzin nauki. Choć wiele osób na początku narzeka to ta praktyka jest z czasem doceniana.

Ponieważ głównym jej zadaniem jest nauczenie przyszłych graczy jak się osłonić przed uderzeniem piłki.